cms, joomla, wordpress, drupal, component, module, plugin - otkrivay.net

А чи знаєте ви, що перше кіно у Станіславові демонструвалось у травні 1897 року паном Малиновським. Він показав жанрову сценку «Діти, що граються», а також види міст Лондона та Парижа. Це була разова акція, яка відбувалась на другому поверсі кам’яниці по вул. Мазепи, 6. А перший стаціонарний кінотеатр міста відкрився в 1908 році — «Уранія» та знаходився по вулиці Франка. У 1910 році відкрили кінотеатр «Олімпія» (вул. Січових Стрільців). Пізніше, вже радянською владою був перейменований на кінотеатр Шевченка. Також ще працював в місті невеликий одноповерховий кінотеатр «Полонія», що на вулиці Романовського (тепер Гаркуші). Кінотеатри демонстрували лише німе та чорно-біле кіно.


У післявоєнні роки набули широкої популярності літні кінотеатри. Робились вони просто — на стіні будинку вапном малювали білий квадрат, а навпроти ставили декілька дерев’яних лавок. У вихідні приїжджала машина з кінопроектором і показувала кіно. Найпопулярніший літній кінотеатр був біля палацу Потоцьких, там, де тепер вулиця 2000‑ліття Різдва Христового. Відкриті кінозали мали значний успіх у населення, і тому у 1955 році в парку звели стаціонарний літній кінотеатр «Трембіта». Цей будинок зберігся і до сьогодні.


Будувались і нові кінотеатри. Так, у 1963 році на старому єврейському цвинтарі постав «Космос». Цікавим є те, що в ніч перед відкриттям пройшла сильна злива, і стеля рухнула. На щастя, ніхто не загинув, але багато мешканців міста побачили в цьому Божу кару за знесення цвинтаря. В радянський період та в часи перебудови кінематограф міста занепадає, хоча і місті діють близько десятка малих "відеозалів".
Найдовше функціоували «Космос» і «Франка», але й вони не втримались на плаву. У XXI століття Івано-Франківськ вступив, не маючи жодного кінотеатру.
Але широкий екран все ж таки повернувся до міста. Спочатку мережа кінотеатрів «Лінія кіно» реанімувала «Космос», а незабаром у приміщенні кінотеатру Франка відкрився театр кіно «Люм’єр».

Інтерв'ю

Петро БУЯК: "Монголи - ...

Якщо хтось сумнівався, що вони це зроблять, - не ...

+ View

Українці подібні до ...

Українці подібні до росіян приблизно як коні до ...

+ View

Тіанг Ченг: Більшість ...

Чимало іноземців відвідує Україну щорічно, але ...

+ View

Бар

Як лікуватись алкоголем?

Знайдено більш, ніж просто вагомі причини ...

Галицька кухня: Віталій ...

Він – той, хто спробував знайти, приготувати, ...

Галицька кухня: Дарвін ...

Кухар, ресторатор, еквадорець за походженням і ...

Дещо з історії про ...

Ресторан «Київ», що донедавна містився на другому ...

Реклама

Scroll to top