cms, joomla, wordpress, drupal, component, module, plugin - otkrivay.net

Взагалі-то "Прокофеїн" за здоровий спосіб життя і аж ніяк не хоче підштовхнути вас до споживання алкоголю, але якщо на вашому святі, чи після роботи не можливо обійтись без чарки, то вже краще вживайте щось якісне, а не підробку. 

 

КОНЬЯК:
1) доторкніться пальцем до зовнішньої стінки бокала("конь'ячки", а правильно "сніфтер" від англ. "sniff"-нюхати), наповненого невеликою кількістю коньяку. Тепер подивіться з іншої сторони бокалу чи видно відбитки пальцю. Якщо так, то перед вами коньяк високої якості.
2) повертайте бокал з коньяком навколо своєї осі. Якщо сліди, від стікаючих по стінках бокалу, коньяку буде видно 5 секунд, то витримка вашого напою від 5 до 8 років. Якщо 15 секунд - то витримка приблизно 20 років. Сліди які можна бачити протягом 17-18 секунд відповідають коньяку з 50 річною витримкою.


ВІСКІ:
1) перед покупкою гарно придивітся до пляшки і складу продукту. Завжди має бути акциз, а етикетка приклеїна рівно і без слідів самого клею. Щодо складу - у складі справжнього віскі не може бути метанолу, етанолу, інших спиртових домішків, віддушок, ароматизаторів та харчових добавок. Обов'язкові компоненти віскі: ячмінь, ячмінний солод, кукурудза.
2) Колір напою. У натурального віскі він варіюється від світло-золотистого до насиченого темно-золотистого. Сурогатні імітації зазвичай бувають коричневого кольору, мутні та з осадом.
3) Відкривши пляшку відчуйте благородний запах: легкий з солодовим, дубовим, або солодкуватим відтінком, з нотками ванілі, фруктів або квітів. Підробка ж просто, як правило, заносить спиртягою. Також можете перевернути пляшку - неякісне віскі просто стече по стінках, а якщо ж ви обрали якісний напій то з дна пляшки обов'яково впаде велика крапля.
4) Скоштуйте віскі на смак. Справжній напій м'який, він наділений збалансованим смаком і залишає після себе довгий післясмак. Хороший напій обов'язково проходить декілька ступенів фільтрації, що відображається на смакові і набагато менше призводить до похмільного синдрому.


ВИНО:
1) наповніть стакан водою. Потім наповніть невеличку пляшечку (до 50 гр.) вином, і накрийте горлишко пальцем. Опустіть пляшечку з вином у стакан з водою, горлишком вниз не знімаючи з нього пальця. Коли горлишко повністю погрузиться в воду обережно зніміть палець.
Якщо вино не змішується з водою - то це справжнє вино, без добавок. Якщо ж вино фальсифіковане (підкрашене, підсолоджене, тобто важче води), то швидкість опускання "вина" на дно говорить про ступінь підробки.
2) Якщо в натуральне вино опустити гліцерин і співвідношенні 1:5 , він опуститься на дно,не змінивши колір. Якщо ж напій неякісний гліцерин набуде червоного,фіолетового або жовтого відтінку.
3) Взбовтайте пляшку з вином після чого налийте його в бокал. Якщо напій якісний то піна утвориться у центрі бокалу і швидко зникне. В неякісному ж вині піна буде утворюватись по краям і довго не сходитиме.


ПИВО:
1) етикетка має бути виконана з хорошого паперу. Чим менше в складі хімічних речовин тим він якісніший. Срок придатності може коливатися від 3х суток до 1го року,все залежить від того чи пастеризоване пиво.Густина в середньому має сягати 12%,в міцному пиві - 14%,а в дуже легенькому - 5%. Якщо при відкритті пляшки під кришкою з'явився "димок" , це означає що його штучно збагатили вуглекисли газом - а це вже повід задуматись чи варто його пити.
2) піна - самий основний фактор. вона має бути схожа на сметану, не мати пузирів і бути суцільно білою. Висота пінки має бути не менше 4 см. і триматись не менше 4 хв. Піна не має зникати коли на неї дують, вона має "загибатись". Піна від хорошого пива прилипає до стінок бокалу, тож якщо на пустому бокалі залишились сліди пінки - ви щасливчик і пили справжнє,якісне пиво. Якщо на піну поставити копійку,вона не має тонути.
3) любе пиво хоч трішки має пахнути хмелем.
4) світле пиво має віддавати гірчинкою і мати хмільний післясмак. Темне пиво має бути злегка солодкувате, з присмаком ягід а інколи трав та спецій. Признаком доброго пива є відсутність гіркого смаку в роті після пари ковтків.

 

ГОРІЛКА

Багато хто вважає, що про горілку не треба говорити - її треба пити. Але не все так просто. Адже в державі, особливо на свята, росте кількість отруєнь неякісним алкоголем. В умовах кризи багато виробників горілки констатують той факт, що попит на їх продукцію серйозно впав. А якщо врахувати той факт, що наш народ навряд став менше пити, то поневолі виникає думка про сурогати.
А якщо ж в любий момент до наших рук може потрапити неякісна продукція ,так звана "пальонка", то корисно знати декілька методів перевірки якості горілки в домашніх умовах.


1. ДИТЯЧИЙ СПОСІБ АБО ВЗВІШУВАННЯ.
Головна роль у виявленні якості горілки,а також любого іншого напою, полягає в її хімічному складі і смакових якостях. Зазвичай на етикетці є напис 40 градусів, що в дійсності означає, що співвідношення спирту і води має складати пропорцію 60:40. Саме при таких пропорціях вага одного літра горілки має складати 953 грамми.
Звичайно ж в домашніх умовах , у вас під рукою не знайдеться весь хімічний арсенал, щоб перевірити чого і скільки міститься в пляшці, тому цей метод (дитячий) і є самим протим, адже на думку спеціалістів при правильній 40 градусній пропорції, літр важить рівно 953 грами не більше і не менше.


2. ХІМІЧНИЙ СПОСІБ (цікавий та все ж не надто домашній)
Виявляється, при порушенні технології виготовлення горілки в ній збільшується кількість токсичних речовин, таких як, наприклад, сивушні масла. Для того, щоб виявити кількість сивушних масел у вашій горілці, вам необхідна буде сірчана кислота (її все ж можна десь придбати аби дома була=)). А далі все просто: відлийте в окрему посудину невелику кількість (10-20мл.) горілки і долийте туди таку ж кількість сірчаної кислоти і якщо вміст посудини при додаванні кислоти почорніє, то це свідчить про великий вміст сивушних масел, і відповідно від цієї горілки краще здихатись. І ще вміст посудини в любому випадку, почорніє чи ні, краще одразу вилити щоб її, не дай Бог, хтось не випив.
А ще перевірити горілку можна за допомогою лакмусового папірця (продається в спеціалізованих хімічних магазинчиках в нас такий є десь на пасічній,приблизно тролейбусна). І якщо призмочуванні синій лакмус стає червоним, то це свідчить про наявність в горілці домішків кислот,які добавляють "ліві" виробники в напої щоб збільшити "міцність".


3. СПОСІБ ПІДПАЛЮВАННЯ АБО ВЗБОВТУВАННЯ.
Наливши трішечки перевіреної горілки в різьбову кришечку, варто її підпалити. Якщо горілка нормальної якості, тобто сорокоградусна, то вона стане горіти, а колір вогню буде злегка синім. Якщо ж при підпалюванні горілка спалахує,наподобі бензину, або ж не загоряється взагалі, то вам краще не ризикувати своїм здоров'ям і не пити цю гидоту сумнівної якості.
Також можна просто взбовтати пляшку з горілкою. Якщо ви маєте справу з надто розбавленою горілкою то пузирки в пляшці матимуть крупні розміри. Після взбовтування ж якісного напою з'являється "змійка" з маленьких пузирків, яка буде підійматись вгору.


4. ВИЯВЛЕННЯ ЯКОСТІ ГОРІЛКИ ПО ЗАПАХУ.
Як правило,горілку зазвичай не нюхають, а п'ють. Але все ж варто понюхати першу рюмку горілки, налиту з щойно відкупореної пляшки. Якщо, вдихнув на повні груди, Ви відчахнетесь від неприємного, різкого і зовсім не "горілчаного" запаху, то таку горілку пити не варто. Адже ацетон, як і технічний спирт, являється дуже шкідливими для здоров'я людини рідинами.
Якщо ж при вдиханні Ви почуєте нормальний, горілчаний запах, то можете спокійно її пити більше не принюхуючись.


5. СПОСІБ ПЕРЕВІРКИ ХОЛОДОМ.
Здавна на Русі перевіряли якість горілки за допомогою її замороження хоча б при - 18-30 градусах Цельсія. Якщо горілка замерзла або в ній утворились крихти льоду, то її не варто пити, так як в ліпшому випадку це просто розбавлений спирт, а про наслідки в гіршому випадку краще й не говорити.
Нажаль в наш час цей спосіб не надто юзабельний оскільки холодильники до такої температури не охолоджують, а зими інколи навіть без снігу проходять. Та все ж перед вжитком в морозильник її краще поставте.

 

Отож, якшо взяти на озброєння цю статтю, то вже і пити не страшно! Але головне знайте міру і вмійте влаштовувати свято і без алкоголю=)


Юрка Crazy

 

Бар

Як лікуватись алкоголем?

Знайдено більш, ніж просто вагомі причини ...

Галицька кухня: Віталій ...

Він – той, хто спробував знайти, приготувати, ...

Галицька кухня: Дарвін ...

Кухар, ресторатор, еквадорець за походженням і ...

Дещо з історії про ...

Ресторан «Київ», що донедавна містився на другому ...

Реклама

Scroll to top