cms, joomla, wordpress, drupal, component, module, plugin - otkrivay.net

Кожен вибирає той вид фізичної активності, який йому до душі. Але якщо говорити про користь для здоров'я, плавання - чи не абсолютний фаворит.

 

Плавание: польза для здоровья

У чому плюси цього виду спорту?

Плавання дозволяє тренувати практично всі групи м'язів, не навантажуючи при цьому суглоби, зв'язки і сухожилля. Це важливо і при наявності проблем з опорно-руховим апаратом, і просто при недостатній тренованості, коли ви тільки починаєте займатися спортом. Плавання дозволить створити «м'язовий корсет», який надалі візьме на себе істотну частину навантаження при будь-яких інших заняттях.

Плавання покращує роботу серцево-судинної системи. При будь фізичному навантаженні збільшується об'єм циркулюючої крові, це забезпечує тренування серця (у спокої до 40-45% крові «виключено» з кровотоку і знаходиться в так званих «депо» у печінці, селезінці та інших органах). При плаванні тіло розташоване горизонтально, і серцю не доводиться «піднімати» вгору венозну кров, долаючи силу тяжіння, а тиск води додатково полегшує відтік венозної крові. Все це дозволяє тренувати серце не викликаючи перевантаження.

Плавання стимулює розвиток дихальної системи. При плаванні людина дихає ритмічно (по-іншому не вийде), так що обсяг вступника кисню зростає за рахунок глибини вдиху, а не збільшення частоти дихання. Це тренує легені: вони збільшуються в об'ємі, в стінках альвеол з'являється більше капілярів, так що організм засвоює більший відсоток кисню з того ж об'єму повітря.

 

Що потрібно для занять?

Шапочка для басейну, купальник, окуляри, рушник і гумові тапочки, гель для душу і крем (хлорована вода сушить шкіру). Уточніть, чи є в басейні сушарка для волосся. Якщо ні - беріть з собою фен. У холодну пору року вам знадобляться додаткові теплі речі, щоб не застудитися, виходячи на вулицю після душу.

 

Як вибрати басейн?

Чимале значення має, звичайно, зручне розташування, хоча в Івано-Франківську не так вже й багато альтернатив. Але головне це чистота! Чим менше в басейні пахне хлоркою - тим краще. Хлорують воду у всіх басейнах без винятку, така вимога Санепіднагляду, але справа в тому, що сама по собі хлорована вода не має запаху, пахнуть сполуки хлору з органічними забрудненнями - хлораміни. Чим менший запах - тим досконаліша система очищення.

 

Чи всім можна плавати?

Як всі види спорту, плавання має свій набір протипоказань. Перш за все, це будь-які інфекційні захворювання або хронічні - у стадії загострення. Ще одна причина відмовитися на час від занять - порушення шкірних покривів (відкриті рани або шкірні захворювання). У разі кардіологічних проблем варто попередньо проконсультуватися з лікарем, щоб він допоміг підібрати режим навантаження. Також може знадобитися пошукати басейн з більш теплою водою: чи не 22-24 С, як зазвичай, а 26-28 С.

Крім гарної фізичної форми, ви відкриєте для себе масу нових можливостей: дайвінг, кайтинг, серфінг - для всього цього необхідно вміння добре плавати.

 

 

Інтерв'ю

Петро БУЯК: "Монголи - ...

Якщо хтось сумнівався, що вони це зроблять, - не ...

+ View

Українці подібні до ...

Українці подібні до росіян приблизно як коні до ...

+ View

Тіанг Ченг: Більшість ...

Чимало іноземців відвідує Україну щорічно, але ...

+ View

Бар

Як лікуватись алкоголем?

Знайдено більш, ніж просто вагомі причини ...

Галицька кухня: Віталій ...

Він – той, хто спробував знайти, приготувати, ...

Галицька кухня: Дарвін ...

Кухар, ресторатор, еквадорець за походженням і ...

Дещо з історії про ...

Ресторан «Київ», що донедавна містився на другому ...

Реклама

Scroll to top