cms, joomla, wordpress, drupal, component, module, plugin - otkrivay.net

У фонді UCP, який володіє 48% ВКонтакте, «не виключають» заміни генерального директора соцмережі Павла Дурова. Правда, таке право має лише рада директорів, де більшість голосів у Дурова – його 12% акцій плюс 39,99%, які належать Алішеру Усманову через Mail.ru Group і які передані в управління Дурову.

 

Фонд UCPнезадоволений фігурою Павла Дурова на чолі компанії. «Може бути, він сам не знає чого хоче. При цьому в самій компанії і на ринку є інші талановиті хлопці, яким буде цікаво займатися розвитком ВКонтакте. Можливо, хтось із них очолить компанію у найближчому майбутньому», – йдеться у коментарі партнера UCP Юрія Качуро, який надійшов листом до Forbes.

Павло Дуров, у свою чергу, заявляє, що поточна акціонерна структура ВКонтакте видається нежиттєздатною і потребує зміни. Напередодні він заявив, що через нових власників ВКонтакте вже втратив кількох ключових програмістів. «Спільну мову з новими акціонерами знайти не вдається – вони вважають за краще діяти виключно методом погроз та тиску», – нарікає Дуров.

Представник UCP каже, що у фонда також є питання до Дурова: «у нас є обгрунтовані підозри, що він свідомо вводить в оману акціонерів і співробітників ВКонтакте. За багато років роботи у ВК у Павла, на жаль, так і не склалося поважного відношення до акціонерів і не стало звичкою виконувати акціонерну угоду». Дуров відповідає, що це фонд порушив акціонерну угоду в квітні цього року – коли таємно придбав 48%, у той час як за угодою ці акції мали в першу чергу запропонувати існуючим акціонерам. А пояснення, що фонд купував не безпосередньо акції, а компанії, які ними володіють, Дуров вважає шахрайством.

Фонд звинувачує Дурова у тому, що той зайнявся своїми власними проектами, у першу чергу, запуском месенджера Telegram, і що це спричиняє прямий конфлікт інтересів. По-перше, чому Дуров не розвивав месенджер у складі ВКонтакте – а як окремий бізнес, підконтрольний лише йому? По-друге, цей бізнес може напряму конкурувати з ВКонтакте. По-третє, чи не використовував Дуров ресурси ВКонтакте на користь свого власного бізнесу? Зокрема, фонд стверджує, що Дуров активно стимулював перехід кількох своїх колег до його компанії Digital Fortress (DF), яка розробляє месенджер Telegram. Дуров запевняє, що Telegram створювали сторонні розробники, які ніколи не працювали ВКонтакте.

Більше того, в UCP склалося враження, що Дуров збирається не кваплячись розвивати ВКонтакте і при цьому зосередити свої зусилля на власних проектах DF/Telegram, у тому числі використовуючи ресурси та співробітників ВК. Або ще гірший сценарій – мовляв, Дуров повністю «угробить» ВК і переключиться на власні проекти. А для цього начебто потрібен привід – звідки і народилася версія про тиск акціонерів та юридичну агресію.

Фонд також сподівається, що Mail.ru також підключиться до процесу і допоможе знайти конструктивне рішення – тобто або Дуров працюватиме на користь компанії, або піде з неї.

Інтерв'ю

Петро БУЯК: "Монголи - ...

Якщо хтось сумнівався, що вони це зроблять, - не ...

+ View

Українці подібні до ...

Українці подібні до росіян приблизно як коні до ...

+ View

Тіанг Ченг: Більшість ...

Чимало іноземців відвідує Україну щорічно, але ...

+ View

Бар

Як лікуватись алкоголем?

Знайдено більш, ніж просто вагомі причини ...

Галицька кухня: Віталій ...

Він – той, хто спробував знайти, приготувати, ...

Галицька кухня: Дарвін ...

Кухар, ресторатор, еквадорець за походженням і ...

Дещо з історії про ...

Ресторан «Київ», що донедавна містився на другому ...

Реклама

Scroll to top